• Вы находитесь здесь:

  • Главная
  • Інформація для батьків

Особливості приймання дітей до перших класівзагальноосвітніх навчальних закладів

Умови приймання дітей до перших класів загальноосвітніх навчальних закладів не змінилися.

Вік майбутніх першокласників Вік майбутніх першокласників регламентовано статтею 20 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV, в якій зазначено, що зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років. У пункті 1.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України «Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового 2009/2010 навчального року» від 29 липня 2009 р. № 20 наголошено: «Не допускати прийом до школи дітей, молодше 5 років 8 місяців». Зазначена Постанова Головного державного санітарного лікаря України є чинною до початку 2010/2011 навчального року.

Приймання дітей до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється на безконкурсній основі відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» від 7 квітня 2005 р. № 204.Загальноосвітні навчальні заклади приймають дітей на навчання відповідно до визначеної території обслуговування. За наявності вільних місць дитина може навчатися і в інших навчальних закладах.

Для зарахування дитини до першого класу батькам чи особам, які їх замінюють, потрібно подати до загальноосвітнього навчального закладу такі документи:

- заяву на ім'я директора;

- копію свідоцтва про народження дитини;

- медичну картку встановленого зразка

Оскільки навчання учнів першого класу здійснюється з урахуванням особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, їхніх вікових та індивідуальних можливостей, слід зазначити, що готовність до систематичного навчання визначається взаємозв'язаними компонентами: фізичною (станом здоров'я і фізичним розвитком дитини), інтелектуальною і особистісною готовністю.

Фізична готовність дитини до школи визначається медичними працівниками і записується у медичній картці.

Особистісна готовність характеризує:

- уміння дитини орієнтуватися у навколишньому світі; в ставлення дитини до школи;

- самостійність дитини, її активність й ініціативність, сформованість потреби у спілкуванні, вміння встановлювати контакти з однолітками і дорослими

Про інтелектуальну готовність дитини до школи свідчить відповідний рівень розумового розвитку, зокрема таких пізнавальних психічних процесів, як сприймання, мислення, пам'ять, уява, увага, мовлення, а також відповідний рівень знань дитини. Шкільний психолог та вчитель вивчають індивідуальні особливості дитини з метою найефективнішого впливу на її всебічний розвиток та виховання у процесі навчання після зарахування до першого класу.

Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу. Не можна перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, оскільки формування цих навичок відбувається у процесі навчання дитини у початкових класах. Приймання дитини має проводитись вчителем початкових класів та психологом у формі доброзичливої співбесіди, що триває не більше 30 хвилин.

ДО УВАГИ УЧНІВ та БАТЬКІВ!!!

Оперуповноважений СКМСД

Рубіжанського МВ ГУМВС України у

Луганській області лейтенант міліції

Кузнецов Артур Юрійович,

м.Рубіжне,

вул.Смирнова,4 каб.24. Тел.6-42-24

Електронна адреса ВКМСД ГУМВСУ:

vkmsdlugansk@ukr.net

ditypolice@mvs.gov.ua

Корисні посилання:

http://www.ex.ua/607547860166

http://www.ex.ua/277169970627

Кол-во просмотров: 619

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.